اطلاعیه
بررسی کلیه فرمهای درخواست خرید اقساطی ثبت شده از تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ الی ۱۶ فروردین ۱۳۹۸، از روز ۱۷ فروردین به بعد انجام خواهد شد و پس از تایید، با خریدار جهت هماهنگی تماس گرفته خواهد شد.
:: امکان ثبت درخواست خرید اقساطی در ایام تعطیلات برای کلیه خریداران فعال است ::
 ویژه تمام خریداران سراسر کشور 
فروشگاه اینترنتی آترامارت برای سهولت بخشیدن به خرید اقساطی، اقدام به ایجاد خرید اقساطی با سفته کرده است. برای کسانیکه دسته چک ندارند؛ پرداخت با سفته بهترین گزینه برای خرید اقساطی است.
:: شرایط استفاده
۱- دارا بودن ضامن معتبر دولتی (درصورت نیاز و اعلام توسط واحد اعتبارسنجی)
۲- نیاز به گواهی کسر از حقوق نیست
۳- فروش اقساطی از حداقل ۱ ماه تا حداکثر ۲۴ ماه متناسب با مبلغ خرید و شرایط شما امکان‌پذیر است.
۴- اطلاعات ثبت نامی باید با مشخصات مندرج در سفته مطابقت داشته باشد.
۵- پس از ثبت تقاضای خرید اقساطی در درگاه اعتبارسنجی و تایید، «کد پیگیری» برای شما پیامک میشود که با آن می توانید درخواست خرید خود را پیگیری نمایید.
۶- حداقل خرید جهت بهره مندی از اقساط، ۵۰۰ هزار تومان می باشد.
:: موارد مهم
- خرید بصورت اقساط هیچگونه آتراپوینتی ندارد و شامل سرویس ویژه ۱۰ روزه آترا نمی باشد.
- دقیق بودن اطلاعات به سرعت روند اعتبارسنجی کمک خواهد نمود.
- مدت زمان بررسی درخواستها و اعلام نتیجه، ۳ الی ۵ روز کاری است. در صورت تغییر قیمت در این بازه زمانی (افزایش یا کاهش)، قیمت روز کالا به اطلاع خواهد رسید.
- بابت پیش ثبت نام اولیه هیچگونه هزینه ای از شما دریافت نمی گردد.
- پس از تایید پیش ثبت نام (ثبت درخواست) و اعتبارسنجی، کارشناسان مربوطه جهت صدور فاکتور نهایی و نحوه واریز پیش پرداخت با شما تماس خواهند گرفت. لذا امکان تغییر، تعویض و عودت کالا پس از واریز پیش پرداخت وجود ندارد. لطفا در انتخاب کالا نهایت دقت را بفرمایید.
- حداقل اعتبار سفته، معرفی حساب پس انداز با گردش قابل قبول و همچنین حساب دریافت حقوق می باشد.
- بازپرداخت خرید اقساطی با سفته بصورت ماهیانه است.
:: مراحل خرید اقساطی
مراحل خرید اقساطی کالا در فروشگاه اینترنتی آترامارت بسیار ساده و سریع است. تمامی مراحل به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام خواهد شد. البته می توانید جهت تحویل سفته ها یا دریافت کالا حضوری اقدام نمایید.

۱- انتخاب کالا
ابتدا کالای خود را در فروشگاه اینترنتی آترامارت انتخاب نموده و دکمه «خرید اقساطی» را بزنید. وارد «سبد خرید اقساطی» که همان صفحه «ثبت درخواست خرید اقساطی» است، می شوید. در این صفحه شما می توانید با تغییر مبلغ پیش پرداخت و مدت بازپرداخت اقساط، مبلغ اقساط ماهیانه، مبلغ سفته و سایر اطلاعات لازم را ببینید.
مدت زمان انجام کار: ۳ کلیک
۲- ثبت درخواست
در صفحه «ثبت درخواست خرید اقساطی»، دکمه «ثبت درخواست» را کلیک کنید. در صفحه باز شده، فرم «ثبت نام تقاضای خرید اقساطی» را با مشخصات فردی خودتان (صاحب سفته) بطور کامل و صحیح تکمیل نمایید تا مراحل اعتبار سنجی انجام شود. ثبت درخواست و اعتبارسنجی هیچگونه هزینه ای برای شما ندارد و بطور رایگان انجام می گردد. پس از تکمیل فرم و ثبت درخواست، مشخصات شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
مدت زمان انجام کار: ۵ دقیقه
۳- ارزیابی (اعتبارسنجی حساب شما)
پس از ثبت درخواست و ارزیابی، منتظر بمانید تا کارشناسان واحد اعتبارسنجی (بای چک) با شما تماس بگیرند.
مدت زمان انجام کار: ۱ الی ۲ روز کاری
۴- تایید اعتبارسنجی
درصورتیکه اعتبارسنجی شما مورد تایید قرار گیرد، یک پیامک تاییدیه به شماره تلفن همراه شما ارسال می گردد. در این مرحله شما می بایست مجددا منتظر بمانید تا کارشناسان فروش فروشگاه اینترنتی آترامارت جهت هماهنگی در مورد تایید کالا، مبلغ کالا، مدت بازپرداخت اقساط، اطلاعات فردی، اعلام شماره حساب جهت واریز پیش پرداخت، نحوه نوشتن سفته، تاریخ و مبلغ سفته و نحوه تحویل مدارک با شما تماس بگیرند.
:: پس از تایید اعتبار سنجی، می توانید جهت تسریع در روند امور و ثبت نهایی فاکتور مستقیما با شماره ۷۷۶۰۲۲۵۰-۰۲۱ داخلی ۲۰۱ تماس بگیرید.
:: در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد اعتبارسنجی، لطفا با شماره تلفن ۸۸۶۴۱۹۶۵-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
مدت زمان انجام کار: همانروز تایید اعتبار
۵- تایید کالا
پس از تایید اعتبارسنجی، کارشناسان فروش فروشگاه اینترنتی آترامارت جهت تایید کالا از نظر قیمت، گارانتی، رنگ و غیره با شما تماس می گیرند. لطفا نهایت دقت در انتخاب کالا را بفرمایید. چون امکان تغییر، تعویض و عودت کالا پس از واریز پیش پرداخت وجود ندارد. پس از تایید کالا و مبالغ اقساطی، فاکتور نهایی برای شما صادر می گردد. در این مرحله تاریخ، مبالغ و نحوه نوشتن سفته تلفنی به شما توضیح داده خواهد شد.
مدت زمان انجام کار: همانروز تایید اعتبار
۶- واریز پیش پرداخت
شما می بایست حداقل ۲۵ درصد مبلغ فاکتور را بصورت پیش پرداخت به شماره حسابی که اعلام می گردد، واریز نمایید. در برخی موارد که واحد اعتبارسنجی اعلام می کند، حداقل پیش پرداخت به ۳۰ درصد یا بالاتر تغییر خواهد کرد. توجه داشته باشید مبلغ پیش پرداخت را در همان روز صدور فاکتور واریز نمایید تا کالا برای شما رزرو گردد. در غیر اینصورت در صورت تغییر قیمت کالا، قیمت جدید برای شما محاسبه می گردد.
مدت زمان انجام کار: همانروز تایید اعتبار

۷- ارسال سفته و مدارک
پس از آماده کردن سفته، آنرا به همراه کپی کارت ملی و شناسنامه خود و ضامن، فرم تکمیل شده «تعهد نامه» و «برگه تعهد پرداخت اقساط» و گواهی کسر از حقوق ضامن (در صورت لزوم) به آدرس زیر ارسال نمایید:
:: استان تهران، شهر تهران، خیابان شریعتی، سه راه طالقانی، جنب بانک ملی، کوچه محسنی، پلاک ۶، طبقه اول، واحد ۲، کد پستی: ۱۶۱۱۶۱۴۸۱۸
در صورتیکه ساکن تهران هستید، می توانید مستقیما بصورت حضوری مدارک و سفته را تحویل دهید و در قبال آن رسید دریافت کنید و فرم تعهدنامه را بعد از دریافت کالا تحویل دهید.

:: متن ضمانت پشت سفته:
پشت سفته می بایست حتما توسط ضامن ضمانت گردد (درصورت نیاز و اعلام توسط واحد اعتبارسنجی). در اینصورت متن ضمانت پشت سفته به شرح زیر می باشد:
اینجانب . . . . . . . . . . . . . . . . . با کد ملی . . . . . . . . . . . . . . . . . پرداخت وجه این سفته را تضمین می نمایم.
امضاء و اثر انگشت

:: در قسمت تاریخ سفته، چیزی ننویسید و خالی بگذارید.
:: مشخصات خود را بطور کامل بهمراه نام و نام خانوادگی، آدرس محل سکونت، کد ملی و شماره تماس در سفته بنویسید.
:: سفته بنام شرکت بازرگانی نیک راستین پارسا نوشته شود و به هیچ وجه نام فروشگاه در سفته درج نشود.
:: حداقل مبلغ سفته (مبلغ چاپی روی سفته) می بایست از دو برابر مبلغ کل اقساط بیشتر باشد.
:: در قسمت «مبلغ به عدد» مندرج در فرم سفته می بایست دو برابر مبلغ کل اقساط و بصورت ریال نوشته شود. چنانچه چند برگ سفته ارائه میدهید، قسمت «مبلغ به عدد» را خالی بگذارید.
:: به هیچ وجه نباید در کنار امضاء خود یا در هیچ قسمت دیگری از سفته، تاریخ درج نمایید. چنانچه به هر دلیل دیگری در کنار امضاء خود، تاریخ دیگری مانند تاریخ صدور سفته را درج نمایید، از نظر شرکت باطل و قابل دریافت نمی باشد. لذا در جایی تاریخ صدور را درج ننماید.
:: اوراق سفته، فرم تعهدنامه و برگه تعهد پرداخت اقساط، حتما امضاء و اثر انگشت شود.
:: پشت تمامی اوراق سفته می بایست حتما توسط ضامن (درصورت نیاز و اعلام توسط واحد اعتبارسنجی) ضمانت و امضاء و اثر انگشت شود.

:: گواهی کسر از حقوق ضامن:
درصورتیکه واحد اعتبارسنجی اعلام نمود نیاز به گواهی کسر از حقوق ضامن است، می بایست گواهی مربوطه بنام شرکت بازرگانی نیک راستین پارسا صادر شود. متن گواهی کسر از حقوق می بایست به صراحت اعلام کند سازمان متعهد به پرداخت اقساط در سررسیدها است.
در صورتیکه سازمان مربوطه نمی تواند گواهی کسر از حقوق را برای شرکت خصوصی صادر نماید، گواهی کسر از حقوق برای بانک صادرات شعبه منوچهری کد ۵۹۲ صادر شود. 

مدت زمان انجام کار: ۱ الی ۲ روز کاری


۸- تایید سفته و مدارک
سفته و کلیه مدارک شما به واحد اعتبارسنجی ارسال می گردد تا مورد تایید قرار بگیرند. درصورتیکه متن سفته مخدوش یا ایراد داشته باشد، قابل قبول نیست و سفته عودت داده میشود. لذا توصیه میشود سفته را با نهایت دقت و با خطی خوش و خوانا تکمیل نمایید تا هیچگونه ایراد و قلم خوردگی نداشته باشد. از شلوغ کردن سفته و اضافه نمودن متن های بی مورد خودداری نماید. در نوشتن سفته حتما از خودکار یا روان نویس آبی یا مشکی استفاده نماید در غیر اینصورت استفاده از رنگهایی مانند قرمز، صورتی، سبز، بنفش و غیره قابل قبول نمی باشد و سفته عودت میگردد.
مدت زمان انجام کار: ۱ روز کاری
۹- تحویل کالا
پس از تایید سفته و مدارک، اگر ساکن تهران باشید با شما تماس گرفته می شود تا جهت تحویل کالا حضوری اقدام نمایید یا کالا برایتان ارسال گردد. در صورتیکه ساکن تهران نیستید، طبق درخواست شما کالا برایتان پست یا با باربری ارسال می گردد.
فقط توجه داشته باشید چنانچه بصورت حضوری جهت تحویل کالا اقدام می نمایید، حتما اصل کارت ملی و شناسنامه را بهمراه داشته باشید در غیر اینصورت کالا تحویل داده نمیشود. در ضمن کالا به درخواست کننده اقساط (صاحب سفته) تحویل داده میشود.
مدت زمان انجام کار: همانروز تایید سفته
:: نیازمندی های خرید اقساطی با سفته
سه مورد از اصلی ترین مواردی که علاوه بر سفته مورد نیاز خواهد بود، عبارت اند از:
- کپی شناسنامه و کارت ملی
- تکمیل فرم تعهد نامه و برگه تعهد پرداخت اقساط
- حداقل ۲۵ درصد مبلغ کل فاکتور به عنوان پیش پرداخت
ممکن است علاوه بر موارد فوق، گواهی کسر از حقوق شما یا ضامن نیز دریافت شود.
شرایط لغو فاکتورهای اقساطی پس از واریز وجه و صدور فاکتور در صورت لغو خرید اقساطی، کلیه هزینه های اعتبار سنجی، ثبت و صدور فاکتور، حمل و نقل، نگهداری و ... سفارشات، به شرح ذیل از مبلغ پیش پرداخت واریزی کسر می گردد:
- سفارشات تا مبلغ ۳ میلیون تومان، مبلغ ۱۸۰ هزار تومان
- سفارشات مبلغ ۳ میلیون تا ۷ میلیون تومان، مبلغ ۲۸۰ هزار تومان
- سفارشات مبلغ ۷ میلیون تومان به بالا، مبلغ ۳۸۰ هزار تومان
:: کلیه متعلقات کالا شامل جعبه، کارتن، لوازم جانبی، هدایا، ضمانتنامه، بیمه نامه و هر چیزی که مربوط به کالا است، تحویل شما می گردد ::